HK Logo
hamburger icon
O MNIE
Khrystyna Hladka - urodzona w 1994 roku w Tarnopolu (Ukraina), absolwentka kierunku Architektura Wnętrz na Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Warszawie, zajmuje się malarstwem, projektowaniem oraz aranżacją wnętrz.

„Chcąc określić styl, w którym się odnajduję, powiedziałabym że tworzę coś co mogłoby wpisywać się w nurt nowoczesnej sztuki arystokratycznej. Uważam, że sztuka powinna dostarczać odbiorcy pełnowartościowych wrażeń estetycznych i emocjonalnych. Jako projektant wnętrz doskonale zdaję sobie sprawę jak bardzo obraz stanowi istotny element w każdym pomieszczeniu, dlatego staram się wykorzystywać żywe kolory i tworzyć historie na płótnie, które przekazują zarówno sens jak i głębokość myśli. Prawie wszystkie moje prace inspirowane są naturą, ponadto większość moich dzieł dotyczy tematyki ptaków oraz roślin. Miłość do ptaków towarzyszy mi od dzieciństwa, od zawsze podziwiam ten wzbudzający ciekawość, intrygujący zwierzęcy świat. Wychowywałam się u babci na wsi wśród ptaków. Niejednokrotnie miałam możliwość obserwować malutkie kaczki, gęsi, kurczaki, gołębie od momentu wuklucia się z jajka aż do chwili wychowania własnego potomstwa. Obecnie opiekuję się własną papugą Mango, z którą mam głęboką więź.

Swoje obserwacje często umieszczam na płótnie. W mojej twórczości najczęściej pojawiają się prace z wykorzystaniem motywu arystokratycznego ptaka - pawia. Wierzę, że pewnego dnia te szlachetne ptaki zagoszczą na podwórzu mojego domu. Kolorowe pióra, a przede wszystkim przepiękny ogon przyczyniły się do tego, że paw jest utożsamiany z królewskością, nieśmiertelnością i chwałą. W swoich pracach odwołuję się również często do zestawienia kolorystycznego - złota oraz granatu, a również złota w połączeniu z różnymi odcieniami niebieskiego. Takie połączenie zawsze wprowadza elegancję oraz feerię. Innym elementem mojej twórczości są wizerunki kobiet. Jestem kobietą i chcę przekazać światu swoją interpretację tego na czym powinna polegać kobieca moc. Uważam, że bycie kobietą nie opiera się na ukrywaniu swoich delikatnych cech, którymi obdarowała nas natura. Wręcz odwrotnie, chcę wyeksponować piękno, subtelność i wrażliwość naszego wnętrza łącząc przy tym wszystkim niezwykłą kobiecą siłę ducha. Główna moja zasada - tworzyć w dobrym nastroju i z pozytywną energią."